Úkoly posílejte pomocí formuláře: https://forms.gle/GxT9wWLGtT7DG6Qu6
(je potřeba se přihlásit pomocí školního Google účtu)

Termín odevzdání úkolu 12:20 elektronicky na můj mejl. Složku s projektem zabalte do formátu ZIP a archiv pojmenujte stejně jako projekt.

Úkol 8.
Úkol 8.

Jedná se o základní zapojení s mikrokontrolérem STM8, ve kterém se po stisku tlačítka rozsvítí LED.

Úkol 7.
Úkol 7.

Jedná se opět o variantu astabilního klopného obvodu (blikače) tentokrát s integrovaným obvodem 555. Schematickou značku integrovaného obvodu, která je na obrázku v knihovnách nenajdete. Je tam malinko jiná a tak je potřeba ji upravit.

Úkol 6.
Úkol 6.

Převodník U/f (napětí / frekvence) obvod, který umí převést velikost napětí na kmitočet. Používá se pro řízení motorů.

Úkol 5.
Úkol 5.

Oscilátor řízený krystalem, ve kterém se jako aktivní prvky používají číslicové obvody. Tento typ oscilátoru se používá pro řízení taktu procesorů.

Úkol 4.
Úkol 4.

Integrovaný monozesilovač najdete pod označením TDA2003.
Ta kovová část s otvorem je chladič a je rozumné ji dávat na okraj desky. Typickým použitím je auto.

Úkol 3.
Úkol 3.

Jedná se o obvod velmi podobný tomu, co jste vyráběli na dni otevřených dveří. Odborně se mu říká astabilní klopný obvod tedy obvod, který má dva nestabilní stavy. Mezi těmito stavy se může překlápět a protože ani jeden není stabilní, tak se překlápí sem a tam určitým rytmem (daným nabíjením a vybíjením kondenzátorů) a tím vytváří efekt blikání LED.

Úkol 2.
Úkol 2.

NF oscilátor je obvod, který vyrábí harmonnické (sinusové) oscilace v pásmu nf (audio) např. 1 kHz. Používá se pro proměřování analogových nf systémů.

Úkol 1.
Úkol 1.
Úkol 0.
Úkol 0.